Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

OPALENICA MISTRZEM

Mamy kolejne złoto!!!

W hali OSiR w Opalenicy odbyły się XVIII Mistrzostwa Gminy w Wieloboju Sprawnościowym klas I-III. Konkurencje sportowe były częścią obchodów Dnia Patronów Szkoły w Opalenicy- Andrzeja i Władysława Niegolewskich.

Uczestnikami zawodów byli najmłodsi reprezentanci szkół z Daków Mokrych, Porażyna, Urbanowa, Wojnowic, Rudnik, Kopanek i Opalenicy. Było wiele emocji. 12- osobowe zespoły rywalizowały w 8 konkurencjach. Były dwa tory przeszkód, sztafeta wahadłowa z pałeczkami, skakanka długa, slalom z krążkiem i kijem od unihokeja, rzut beretem do bramki, skoki dodawane i rzuty woreczkami do leżącego na parkiecie hula hop.

Wyniki Gminnego Wieloboju Sprawnościowego ukształtowały się następująco: I miejsce- SP Opalenica , II miejsce SP Porażyn, III miejsce SP Rudniki. Kolejne miejsca zajęły drużyny SP Wojnowice, SP Dakowy Mokre, SP Urbanowo, SP Kopanki. Zwycięska drużyna z Opalenicy wystąpiła w następującym składzie: Zuzanna Bręk, Maria Błażewicz, Julia Kitta, Wiktoria Garczarek, Zofia Ławniczak, Weronika Rzeźnik, Nadia Ranecka, Mikołaj Broncel, Tymoteusz Brzyk, Michał Kaźmierczak, Bartosz Szemis, Aleks Ranecki, Oskar Kaczmarek. GRATULACJE!!!

Głównym celem imprezy była popularyzacja aktywności ruchowej wśród najmłodszych dzieci szkół podstawowych, wyłonienie najsprawniejszej szkoły z nauczania początkowego w gminie oraz uczczenie Święta SP w Opalenicy.

Mirosława Dembina

Share This
Skip to content