Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Już po raz 24 odbywają się w Opalenicy Dni Kultury Chrześcijańskiej, których ważnym i stałym punktem jest Gminny Przegląd Dziecięcej Piosenki Religijnej „Sacrosong”.
Nasza szkoła jest współorganizatorem tego muzycznego spotkania obok Parafii p.w. św. Mateusza i Gimnazjum. W tym roku do auli opalenickiego Gimnazjum wstawiło się aż 20 śpiewających grup. Każdy zespół prezentował dwa utwory, a po występie otrzymywał pamiątkowy dyplom i słodycze oraz gromkie brawa od zgromadzonej publiczności. Upominki wręczali obecni na przeglądzie ks. kanonik Antoni Lorenz, ks. senior Walerian Łukaszewski, pan dyrektor Emil Mleczak oraz pani dyrektor Katarzyna Kurek Brzyk.

Naszą szkołę reprezentowały następujące zespoły:

Zespół fletowy Wiolinki pani Anny Kurek

Zespół Akolada pana Mateusza Hojana

Klasy: 2h i 4c pod opieką pani Doroty Kaczmarek

Klasa 3d, którą przygotowała pani Honorata Niewiadomska

oraz klasa 3b pani Katarzyny Ciechańskiej.

Wystąpiło także aż 9 grup z opalenickiego Przedszkola, były dzieci z Akademii Maluchów, Zespół Albertynki ze SP w Wojnowicach, klasa 3 ze SP w Porażynie, zespół muzyczny ze SP w Dakowach Mokrych oraz grupa muzyczna z Bukowca.

Nagłośnieniem małych artystów zajął się pan Mateusz Hojan. Piękne dyplomy przygotowała pani Anna Szaj. Było wesoło, śpiewnie, miło, tanecznie, …

Za rok spotkamy się znowu!

Katarzyna Ciechańska

Share This
Skip to content