Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W ostatni wtorek (15 listopada 2016r.) zaprosiliśmy do naszej klasy Pana Patryka Łągwę – naszego szkolnego informatyka. Pan Patryk opowiedział nam na czym polega jego praca w szkole.

Dowiedzieliśmy się, że pod jego opieką znajdują się wszystkie szkolne komputery, ich systemy operacyjne, oprogramowanie, pliki i foldery, łącza internetowe oraz nasza szkolna sieć. Pomyślcie, ile problemów czasem sprawiają nam nasze domowe komputery, a ile pracy, czasu i wysiłku wymaga opieka nad wszystkimi komputerami, którymi posługujemy się w szkole. Czasami zdarza się, że ktoś przez przypadek (mamy taką nadzieję) usunie komuś innemu jego pliki lub foldery ze szkolnego komputera. Do tej pory znikały bezpowrotnie. Dzięki Panu Patrykowi możemy te dane odzyskać 🙂 Co ciekawe, Pan Patryk może sprawdzić kiedy, z którego komputera i kto dokonał tego usunięcia. Nie polecamy robienia komuś głupich kawałów, nie opłaca się 🙁

Pod opieką szkolnego informatyka znajduje się również strona internetowa naszej szkoły www.spopalenica.pl. Wszystkie artykuły, zdjęcia, filmy, informacje i inne ciekawostki, zamieszcza na szkolnej stronie internetowej Pan Patryk. Mieliśmy okazję obejrzeć „od kuchni” pracę nad stroną www. Wyobraźcie sobie, że to co widzimy, to taka jakby kolorowa ilustracja strony internetowej. Natomiast Pan Patryk zamieszczając cokolwiek na stronie pracuje w jej panelu administracyjnym.

Na zakończenie naszego spotkania pan Patryk zaproponował nam, że możemy zorganizować wspólne zajęcia, na których nauczymy się jak założyć i prowadzić własnego bloga – super! Zrobiliśmy sobie wspólne zdjęcia i podziękowaliśmy za ciekawe zajęcia.

Pozdrawiamy: uczniowie 3a z wychowawczynią Anną Kamińską

Share This
Skip to content