Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W środę (09.11) pojechaliśmy, kolejny już raz , na wycieczkę do Poznania. Tym razem celem naszej podróży było Rogalowe Muzeum Poznania, Muzeum Instrumentów Muzycznych oraz manufaktura cukierków „Karmelkowo”.
Wszystkie te miejsca usytuowane są przy poznańskim Starym Rynku. Rogalowe Muzeum mieści się w starej kamienicy, z okien której podziwiać mogliśmy Ratusz-w całej okazałości. Podczas spotkania z rozgadanymi mistrzami wypieków, poznaliśmy wszystkie etapy wypiekania rogali świętomarcińskich, które są tradycyjnym przysmakiem listopadowych dni. Najwspanialsze w całym spotkaniu było to, że własnoręcznie owe rogale wyrabialiśmy, wałkowaliśmy, dzieliliśmy, zawijaliśmy, a potem z apetytem zajadaliśmy. W międzyczasie uczyliśmy się gwary poznańskiej i poznawaliśmy historię i legendy związane z Poznaniem. Każdy uczestnik spotkania otrzymał Certyfikat Rogalowego Czeladnika.
Muzeum Instrumentów Muzycznych to zupełnie tajemnicze miejsce, które wprowadza nas
w świat muzyki. Zobaczyliśmy instrumenty, które tak naprawdę, widzieliśmy pierwszy raz. Zafascynowały nas: harfy, szałamaje, katarynka, pianola, przeróżne gitary, flety, skrzypce,…
W „Karmelkowie” natomiast było słodko. Panie prowadzące w pocie czoła, z naszą pomocą, robiły prawdziwe cuda z karmelu. Wykonane przez nas własnoręcznie lizaki oraz paczkę pysznych cukierków zabraliśmy do domu.
Szczęściarze zobaczyli także trykające się na wieży ratuszowej koziołki.
Wycieczka była niezwykła, ciekawa, pouczająca. Pełni wrażeń wróciliśmy do Opalenicy. Już planujemy następną wyprawę! 

Uczniowie klas: 3b i 3g
z wychowawczyniami
Dorotą Król i Katarzyną Ciechańską 😉

Share This
Skip to content