Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

31 marca we wtorek w Szkole Podstawowej w Wojnowicach odbyła się uroczystość wręczenia nagród podsumowujących Międzyszkolny Konkurs Logopedyczno-Plastyczny Polskie Łamańce Językowe. Organizatorzy zaprosili oraz pięknie ugościli nagrodzonych i wyróżnionych w tym konkursie uczniów wraz z opiekunami. Należy dodać, iż konkursowi patronował Burmistrz Opalenicy i Polski Związek Logopedów w ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego i Europejskiego Dnia Logopedy. Odbiorcami konkursu byli uczniowie ze szkół podstawowych z miasta i gminy Opalenica.
Uczniowie naszej szkoły chętnie i z dużym zaangażowaniem podjęli zadania konkursowe. Należało wykonać pracę plastyczną ilustrującą wybrany łamaniec językowy. Pomysłów było wiele, prace okazały się ciekawe i oryginalne.
W kategorii klas 1-3 pierwsze miejsce zajęła Zofia Karłowska z klasy 3b. Ponadto wyróżnienia otrzymali: Rozalia Kobielska, Ada Wierzbińska, Tymoteusz Szczeszek i Adrian Dziamski. Natomiast w kategorii klas 4-6 Antoni Werner zdobył drugie miejsce, a Franciszek Marcinkowski i Eryk Hałasik – trzecie miejsca. Zofia Marchewka i Maria Borecka otrzymały wyróżnienia.
Wyżej wymienieni uczniowie odebrali nagrody w postaci książek oraz pamiątkowych dyplomów. Uroczystego wręczenia dokonała dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojnowicach – p. Aldona Baranowska oraz pomysłodawczyni przedsięwzięcia – Elżbieta Kaczmarek. Następnie zaproszono wszystkich zebranych do wspólnego poczęstunku, a także do wykonania wspólnych zdjęć. Mieliśmy również okazję obejrzenia wesołych scenek logopedycznych. Dzieciom ze Szkoły Podstawowej w Opalenicy towarzyszył dyrektor Emil Mleczak oraz nauczycielka Agnieszka Chwalińska.
Uroczystość przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze. Jesteśmy dumni z sukcesów naszych uczniów i czekamy na następną edycję konkursu.

Share This
Skip to content