Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Tytuł laureata w VIII Edycji Wojewódzkiego Konkursu historycznego Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim ,,Tobie Polsko ta kropla krwi wrzącej” uzyskała Amelia Łopata uczennica kl. 6b Szkoły Podstawowej im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Opalenicy. Już po raz ósmy uczniowie z naszej szkoły brali udział w tym konkursie, którego głównym celem jest utrwalenie pamięci o Powstaniu Wielkopolskim. Organizatorem konkursu jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu przy współpracy UAM w Poznaniu -Instytut Historyczny oraz Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego. W tej edycji wzięło udział ponad 500 uczniów ze szkół z całej Wielkopolski. Finał konkursu odbył się 12 marca 2016r. w auli Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. SP -Opalenica reprezentowali: z kl. 6b Amelia Łopata i Zuzanna Jóżwiak. Uczennice do konkursu przygotowała Monika Garczarek nauczyciel historii. Podsumowanie VIII edycji Konkursu Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim oraz wręczenie dyplomów i nagród książkowych odbyło się 25.04.16 w siedzibie ODN. Uczniowie naszej szkoły wykazali się dużą wiedzą na temat Powstania Wielkopolskiego. Amelia Łopata zdobyła 40/42 punktów i została laureatem konkursu, z czego wszyscy jesteśmy bardzo dumni.

                                                                                  Koordynator- Monika Garczarek

 

 

 

Share This
Skip to content