Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W marcu nauczyciele przyrody w Szkole Podstawowej w Opalenicy przeprowadzili akcję „Budujemy budki lęgowe dla ptaków z naszego miasta”. Wzięli w niej udział uczniowie klas 4 – 6. Dzieci wykazały się dużą inwencją twórczą i pomysłowością, gdyż ich wytwory zaskakiwały swoim wyglądem, a także funkcjonalnością. Materiał, z którego zostały wykonane budki, jest zazwyczaj naturalnie chropowaty. Dzięki temu ptak może wczepić się pazurkami, kiedy przylatuje z pożywieniem dla piskląt.

Wieszanie budek służy ochronie gatunkowej, sprzyja bioróżnorodności, a wystawione w odpowiedniej liczbie i proporcjach – przywracają biorównowagę. Dzieci przekazały pracownikom Urzędu Miejskiego 105 budek lęgowych. Zostaną one rozwieszone na cmentarzu, wokół kościoła oraz w innych częściach naszego miasta. Dzięki wspólnej akcji ks. proboszcza Antoniego Lorenza, burmistrza Tomasza Szulca oraz Szkoły Podstawowej w Opalenicy w naszym mieście śpiew ptaków będzie rozbrzmiewał coraz głośniej.

Koordynator akcji:

Honorata Hermann –Zimna

Share This
Skip to content