Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

DSC_011712 lutego 2016r. w Zespole Szkól Ogólnokształcących i Policealnych im. Mikołaja Kopernika w Nowym Tomyślu odbył się VIII finał Powiatowego Konkursu Matematycznego, któremu patronuje starosta nowotomyski -„Matematyka u Kopernika”. Do zawodów matematycznych przystąpiło 69 uczniów z 22 szkół powiatu nowotomyskiego, w tym z 10 szkół podstawowych. 

W wyniku przeprowadzonego etapu szkolnego do finału zakwalifikowała się aż 4 uczniów naszej szkoły, która dzielnie walczyła o tytuł laureata. Byli to:

  • Zuzanna Marchewka z kl. 6a
  • Amelia Łopata z kl. 6b
  • Mikołaj Szulc z kl. 6c
  • Julia Stefańska z kl. 6d

Czas oczekiwania na wyniki konkursu został wypełniony zwiedzaniem szkoły, obserwatorium astronomicznego i koncertem szkolnego zespołu Kopernik Band.

Wszyscy czterej uczniowie naszej szkoły znaleźli się w pierwszej dziesiątce najlepszych matematyków powiatu nowotomyskiego na poziomie szkól podstawowych. Z dumą informujemy, że Amelia Łopata z kl. 6b zwyciężyła zdobywając I miejsce w kategorii szkół podstawowych.

Zdjęcia na stronie -> Matematyka u Kopernika

 

Share This
Skip to content