Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

DSC_035220 listopada 2015r. w naszej szkole odbył się etap szkolny konkursu matematycznego organizowanego przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 30 uczniów naszej szkoły z klas piątych i szóstych. Do etapu rejonowego kwalifikował się uczeń, który otrzymał minimum 30 na 40 możliwych punktów. Taki wynik uzyskały w naszej szkole trzy uczennice:

.

  • Zuzanna Marchewka z kl. 6a
  • Amelia Łopata z kl. 6b
  • Julia Stefańska z kl. 6d,

które 8 stycznia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 17 w Poznaniu wzięły udział w etapie rejonowym tego konkursu.

Tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego uzyskała Amelia Łopata, która 13 lutego 2016r. w Społecznej Szkole Podstawowej nr 2 w Poznaniu wzięła udział w zmaganiach matematycznych o tytuł laureata, który mógł uzyskać uczeń zdobywając 34 na 40 możliwych do zdobycia punktów. Amelii zabrakł zaledwie 1 punkt do zdobycia tego tytułu, który umożliwiał zwolnienie z obowiązku pisania sprawdzianu po klasie szóstej.

Amelii Łopacie serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni, że znalazła się w gronie najlepszych matematyków województwa wielkopolskiego reprezentując naszą szkołę i zdobywając tytuł Finalisty Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego.

Share This
Skip to content