Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

21 marca 2016 r. Jakub Adamczak z 4c, Justyna Nowakowska z 6a, Julia Stefańska z 6d oraz Michalina Zapłata z 6d walczyli o wejście do finału wojewódzkiego XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce podczas etapu rejonowego, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 6 im. H. Cegielskiego w Poznaniu na Os. Rusa. Zmagania rejonowe polegały na rozwiązaniu w ciągu 45 minut testu, który zawierał różnorodne pytania związane z historią, zasobami przyrodniczymi , zabytkami i bohaterami Wielkopolski. Warto wspomnieć, że cała czwórka ukończyła zadanie przed czasem. Aby dostać się do finału wojewódzkiego, musieli uzyskać 90% punktów. Taki wynik osiągnęli: Jakub Adamczak , Julia Stefańska oraz Justyna Nowakowska. W maju będą oni walczyć o tytuł laureata etapu wojewódzkiego!

Uczniowie ci najpierw przeszli pomyślnie etap szkolny w grudniu 2015 r. oraz etap powiatowy zorganizowany w naszej szkole w lutym 2016 r. Tym razem na przygotowanie do dalszych zmagań mieli niewiele czasu, bo zaledwie miesiąc. A materiału do opanowania było sporo, gdyż na poziomie klasy 4 Kuba musiał wykazać się znajomością charakterystycznych cech oraz przykładów budowli romańskich w Wielkopolsce oraz około 30 legend związanych z tym regionem. Dziewczęta z klasy 6 pracowały nad dwoma tematami: zabytki renesansowe Wielkopolski oraz życie ,działalność oraz miejsca w Wielkopolsce związane z bohaterami hymnu narodowego. Oczywiście nadal obowiązywały wiadomości z poprzednich etapów. Uczniowie intensywnie przygotowywali się na zajęciach Koła Młodych Regionalistów pod kierunkiem p. Hanny Gmerek. Teraz przed nimi kolejne tygodnie pracy nad nowym materiałem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Gratulacje również dla Michaliny Zapłaty, która wykazała się ogromną wiedzą w kolejnych etapach konkursu i godnie reprezentowała w nich nasza szkołę.

Hanna Gmerek

Share This
Skip to content