Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W środę 17 II 2016 r. w Szkole Podstawowej w Opalenicy odbył się etap powiatowy XX Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Konkurs ten organizowany jest przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Wojewódzką Bibliotekę Publiczną oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Od kilkunastu lat Szkoła Podstawowa w Opalenicy jest gospodarzem eliminacji powiatowych lub rejonowych. Działania związane z przygotowaniem i przebiegiem konkursu koordynuje Hanna Gmerek – nauczyciel historii ze Szkoły Podstawowej w Opalenicy. Dzięki życzliwości dyrektora szkoły p. Emila Mleczaka oraz rady rodziców przygotowane zostały dyplomy oraz poczęstunek dla uczestników konkursu. Urząd Miejski w Opalenicy ufundował natomiast upominki o tematyce regionalnej. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 10 pasjonatów historii z powiatu nowotomyskiego i poznańskiego. Zostali oni wyłonieni podczas eliminacji szkolnych, które miały miejsce w grudniu 2015 r. Uczniowie musieli wykazać się znajomością historii, atrakcji turystycznych i zasobów przyrodniczych Wielkopolski. Opanowali wiadomości na temat powstania wielkopolskiego oraz gwary poznańskiej. W związku z 1050 rocznicą chrztu Polski, również i ta tematyka pojawiła się w konkursowych testach.

Od wielu już lat uczniowie Szkoły Podstawowej w Opalenicy działający w Kole Młodych Regionalistów pod kierunkiem Hanny Gmerek odnoszą sukcesy na poszczególnych szczeblach Konkursu Wiedzy o Wielkopolsce. Etap powiatowy jest eliminacją do dalszych zmagań na szczeblu rejonowym i wojewódzkim. Wyniki znane będą za tydzień. Miejmy nadzieję, że i tym razem nie zabraknie naszych uczniów w dalszych etapach.

 Hanna Gmerek

 

Share This
Skip to content