Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

SAM_3548W czwartek 14 stycznia 2016r. grupa doświadczalno – badawcza „Explorer” ze Szkoły Podstawowej im. Andrzeja i Władysława Niegolewskich w Opalenicy wraz z opiekunką Anną Owsiańską wybrała się do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Opalenicy. Na miejscu powitali nas druh Krzysztof Cichy i druh Bartosz Meler, którzy w bardzo ciekawy i przystępny sposób przybliżyli nam arkana swojej służby, zaprezentowali umundurowanie, przedstawili wyposażenie samochodów ratowniczo-gaśniczych, zapoznali z remizą strażacką oraz najnowszym wyposażeniem w nowoczesne aparaty pomiarowe i sprzęt ułatwiający prowadzenie akcji ratujących ludzkie życie. Dzieci uczestniczyły w tych niecodziennych zajęciach edukacyjnych z dużym zainteresowaniem, bezpośrednio dotykały sprzętów i sprawdzały w jaki sposób się je obsługuje, zadawały liczne pytania dotyczące przebiegu akcji i niebezpiecznej pracy strażaków, poszerzały wiedzę o historyczne i współczesne fakty funkcjonowania Ochotniczej Straży Pożarnej w naszej miejscowości. Dowiedziały się, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną, i to, iż strażacy nie tylko gaszą pożary, ale służą pomocą ludziom w różnych sytuacjach np. wypadki, klęski żywiołowe, ratowanie zwierząt itp., przypomniały sobie zasady reagowania w sytuacjach trudnych oraz zasady udzielania pomocy przedmedycznej.

Spotkania takie wzbogacają naszą wiedzę, pozwalają nawiązać więź z lokalnym środowiskiem i kto wie, może stały się u niejednego uczestnika zaczątkiem powołania do wyjątkowej i trudnej służby strażaka.

Share This
Skip to content