Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

DSC_0100Dnia 17 grudnia 2015 roku, w ramach propagowania czytelnictwa, gościliśmy  w naszej szkole autora tomiku wierszy pt. ,,Gupik ma szczęście”, pana Tomasza Nowaczyka. W spotkaniu uczestniczyły klasy: 2b, 2e, 2g i 3c z wychowawcami, oraz członkowie Kółka Bibliotecznego z opiekunem.Na wstępie, dzieci wraz z panem Tomaszem, tworzyły improwizowaną bajkę, którą urozmaicały efekty dźwiękowe naśladujące różne odgłosy. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zadaniem. Następnie autor czytał wiersze, a uczestnicy spotkania mogli słuchać wspaniałej, ekspresyjnej interpretacji popartej projekcją kolorowych, pięknych ilustracji. Po każdej prezentacji rozlegały się gromkie brawa.

Wiersze pana Nowaczyka zawierają treści bliskie dzieciom. Ich bohaterami są zwierzęta, mające wesołe przygody, są ciekawe świata i otaczającej je rzeczywistości. Każdy utwór zawiera mądrą myśl, dobrą radę, morał. Dzieci mogły przekonać się, że twórczość pana Tomasza Nowaczyka jest pełna radości, optymizmu i humoru.

Spotkanie upłynęło w miłej, twórczej atmosferze. Dzieci brały aktywny udział   w prezentacji wierszy, wykazały duże zainteresowanie i zaangażowanie. Na koniec obdarowały gościa rysunkami i symbolami zbliżających się świąt Bożego Narodzenia: kartkami, piernikami, choineczką. Pisarz obdarował uczestników zakładkami z wizerunkami bohaterów swoich wierszy. Bezpośredni kontakt       z poetą na długo pozostanie w pamięci uczniów i zachęci ich do sięgania po książki i samodzielnego czytania.

Organizator spotkania

Wiesława Słaba

Share This
Skip to content