Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

DSC_007330 listopada 2015 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na uczniów dzieci z klas pierwszych. Do tego ważnego święta pierwszaki, pod okiem wychowawczyń, przygotowywały się od początku roku szkolnego, dzielnie ucząc się tekstów wierszy i piosenek. Kiedy zadźwięczał szkolny dzwonek, uroczystość rozpoczęła pani wicedyrektor – Katarzyna Kurek-Brzyk, która gorąco powitała zaproszonych gości, rodziców i najmłodszych bohaterów uroczystości – uczniów klas pierwszych. Dyrektor szkoły – pan Emil Mleczak, w swoim przemówieniu zwrócił się zarówno do rodziców, jak i do dzieci, wskazując, że to właśnie one, dzięki swojej otwartości i radości, często pokazują nam dorosłym, co w życiu jest naprawdę ważne. Następnie przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego życzyła młodszym kolegom wytrwałości i sukcesów w nauce oraz zapewniła o stałej pomocy ze strony starszych kolegów. Do życzeń dołączył burmistrz Opalenicy – pan Tomasz Szulc. W krótkim programie artystycznym pierwszacy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania, pan dyrektor dokonał piórem symbolicznego pasowania na ucznia. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów i upominków zakupionych przez Radę Rodziców. Na zakończenie uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia. O scenografię zadbały wychowawczynie klas pierwszych. Szczególne podziękowania należą się rodzicom pierwszaków za wsparcie finansowe i ufundowanie rekwizytów niezbędnych na pasowanie. Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Iwona Chojnacka

Share This
Skip to content