Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

20150608_162505W dniach 08.06-09.06.2015r. przyjechała do naszej szkoły zaprzyjaźniona grupa uczniów z partnerskiego miasta Storkow w Niemczech. W trakcie dwudniowego pobytu  nasi goście zwiedzili szkołę oraz uczestniczyli w zajęciach dotyczących mapy Polski i Niemiec, poznali historię naszego miasta z filmu w języku niemieckim, a następnie podczas spaceru po Opalenicy mogli na własne oczy podziwiać piękno naszego miasta. W trakcie pobytu nasi uczniowie doskonalili swoje umiejętności z języka niemieckiego w luźnych rozmowach, grach i zabawach. Warto wspomnieć, że uczniowie ze Storkow przedstawili krótki program w języku polskim.  Drugiego dnia udaliśmy się wspólnie do Poznania- stolicy wielkopolski. Zobaczyliśmy wspólnie najważniejsze zabytki min. Rynek Poznański wraz z koziołkami oraz Poznańską Farę. Gościom bardzo podobało się także miejsce noclegowe, jakim był hotel przy Pałacu w Porażynie.  Pod koniec wizyty zostaliśmy zaproszeni na rewizytę w maju przyszłego roku. Dziękujemy rodzicom uczniów za pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu kolacji dla naszych gości.

Share This
Skip to content