Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

IMG_655326 kwietnia  klasa 6d z wychowawcą Anna Owsiańską oraz rodzicami Marzeną i Ireneuszem Garczarek wyruszyli z rewizytą do Klubu Żużlowego do Leszna. W pierwszej kolejności menadżer Klubu p. Aneta Nowak wprowadziła grupę do parku maszyn. Tam spotkaliśmy się trenerami i zawodnikami oraz mogliśmy bezpośrednio obserwować przygotowania  do rozpoczynających się o godz. 19.30 zawodów.
Następnie zapoznaliśmy się z terenem Stadionu im. Alfreda Smoczka oraz przedmeczowymi występami różnych zespołów tanecznych i sportowych. Przed godziną 19.00 udaliśmy się na stadion do sektoru FAN, aby zająć dogodne miejsca.  Punktualnie o godz. 19.30 rozpoczęła się inauguracyjna gonitwa meczu i mnóstwo wrażeń.  FOGO Unia Leszno w spotkaniu III kolejki PGE Speedway Ekstraligi pokonała przed własną publicznością Unię Tarnów w stosunku 52:38. Najskuteczniejszym zawodnikiem leszczyńskich Byków okazał się Duńczyk – Nicki Pedersen, który wywalczył 14 punktów. Wtórował mu niedawny zdobywca Złotego Kasku – Przemysław Pawlicki (11+2 pkt.). Dla przyjezdnych najwięcej oczek zgromadził Martin Vaculik – 13+1. Niedzielny mecz dostarczył nam kibicom wielu emocji, można było obejrzeć kilka naprawdę świetnych wyścigów. Co więcej, leszczynianie po raz kolejny pokazali swoją moc i utrzymali pozycję lidera PGE Speedway Ekstraligi. To było niezwykle udane i niecodzienne niedzielne popołudnie.

Share This
Skip to content