Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

d531.03.2015r. uczniowie klasy 1d z wychowawczynią Renatą Knop i przedstawicielami rodziców uczestniczyli w niecodziennych zajęciach w Pizzerii „Donatello”. Dzieci pod bacznym okiem przemiłych gospodarzy lokalu, z zachowaniem zasad  higieny przygotowywali pizzę wg własnych upodobań smakowych. 
Każdy uczeń otrzymał  ciasto, które posypywał mąką i własnoręcznie ugniatał i wałkował. Następnym krokiem było twórcze ozdabianie ciasta zaproponowanymi przez kucharzy zdrowymi produktami. Kompozycje były oszałamiające! „Słoneczka, uśmiechnięte twarze, kwiatki, drzewka, kopce” to tylko niektóre dziecięce propozycje pizzy w wydaniu twórczych sześciolatków naszej szkoły. Po wyjęciu z pieca nastąpił punkt kulminacyjny zajęć – degustacja! Zachwytom nie było końca. Całość konsumpcji zakończył pyszny soczek, spontaniczny taniec „małych kucharzy” i  dyplomy potwierdzające uczestnictwo w Akademii Młodego Pizzera otrzymane z rąk Szefa Restauracji. Zachwycone dzieci podziękowały za gościnę własnoręcznie wykonanymi laurkami, złożyły życzenia świąteczne i zapewniły, że wrócą do tego przyjaznego dzieciom miejsca ze swoimi rodzicami.

Share This
Skip to content