Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

DSC_0231Nasz teatr to zabawa twórcza. Podczas spotkań bawimy się w teatr, bo zabawa jest bliska każdemu dziecku. W tym zespole poznajemy reguły i zasady teatru, bawiąc się improwizujemy, nieustannie ćwiczymy swoje możliwości psychiczne, fizyczne, emocjonalne, intelektualne. Grupa teatralna „PEREŁKA” istnieje od dwudziestu  lat. Założycielką i instruktorką zespołu oraz autorką scenariuszy i reżyserem prezentowanych przez grupę przedstawień jest nauczycielka naszej szkoły  Renata Knop. Młodzi aktorzy chętnie bawią się w teatr i prezentują swoje umiejętności podczas przeglądów, konkursów i festiwali . 24 marca 2015 r. zespół uczestniczył w Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Teatr w walizce” w  Nowym Tomyślu i odniósł kolejny sukces – 1 miejsce ! Młodzi aktorzy zakwalifikowali się także do finału Wojewódzkiego Przeglądu Teatralnego „Dzień Dobry Sztuko” i będą walczyć o tytuł Najlepszego Młodego Teatru Wielkopolski prezentując spektakl pt.: ”Click” , aby udowodnić wyższość spotkania w świecie rzeczywistym, nad spotkaniem ze światem wirtualnym.

Przedstawienie „Click” jest wynikiem połączenia etiud teatralnych realizowanych przez zespół „Perełka” pod ogólnym hasłem – Mój” przyjaciel” komputer. Przez kilka kolejnych zajęć tworzyliśmy związane z tą tematyką scenki, których tłem była muzyka z gier komputerowych, czytaliśmy także ulubione teksty znanych autorów i w tym czasie zrodził się twórczy pomysł. Czy ktoś jeszcze czyta Tuwima? Okazało się, że bardzo rzadko. I to było nasze wyzwanie: Gra komputerowa Lokomotywa, czy„Lokomotywa” Tuwima? „Ptasie radio”, czy ptasie piski   z głośników komputera? Słoń, który poruszany jest za pomocą myszki, czy zabawna historia  „Słonia Trąbalskiego”?  Efekty naszej pracy będzie można obejrzeć podczas prezentacji spektaklu w kwietniu. Serdecznie zapraszamy.

Share This
Skip to content