Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

DSC_0359 W grudniu 2014r. uczniowie klasy 6d  naszej szkoły oraz uczennice klasy 3a Gimnazjum w Opalenicy zgłosili swój udział w EKOCHOINKOWEJ zabawie, której organizatorem był Klub Sportowy Unia Leszno. Wspólne działania i zaangażowanie sprawiły, że w krótkim czasie powstały dwie piękne, ekologiczne choinki, jedna z plastikowych skrzynek i butelek, druga kartonowych arkuszy, na których umieszczono zdjęcia zawodników i sportowe hasła.
Pomysłowość i włożony wkład pracy zostały docenione i nagrodzone przez organizatorów. We wtorek 27 stycznia 2015r. w Szkole Podstawowej w Opalenicy gościliśmy żużlowców i sztab szkoleniowy FOGO Unii Leszno – trzynastokrotnego mistrza i sześciokrotnego wicemistrza Polski. Lekcja wychowania fizycznego z leszczyńskimi Bykami była nie tylko nagrodą dla uczniów opalenickich szkół, ale także czasem wspólnej zabawy, zgłębiania wiedzy i zawierania nowych znajomości. Po brawurowym powitaniu zawodników, w pierwszej części spotkania, zajęcia sportowe prowadził trener żużlowców Paweł Barszowski, następnie nauczyciel Jacek Flak – Marcinkowski podzielił uczniów oraz zawodników na drużyny i zaprosił wszystkich do rywalizacji na torze z przeszkodami. Konferencja medialna prowadzona przez gimnazjalistki pozwoliła nam poznać i poszerzyć wiedzę o klubie, zawodnikach, meczach żużlowych, tradycjach, osiągnięciach życiowych i sportowych naszych gości oraz zgromadzić cenne autografy. Nad oprawą muzyczną spotkania czuwał nauczyciel muzyki Mateusz Hojan. Radosnym i przesympatycznym akcentem wspólnej zabawy było zatańczenie „makareny” i przysłowiowych „kaczuch”. Cieszymy się z tak udanego spotkania, a pamiątkowe zdjęcia, baner z autografami i wpisy do kroniki pozwolą nam często wspominać  przesympatycznie spędzone chwile.

Share This
Skip to content