W naszej szkole początek kwietnia upłynął pod znakiem koloru niebieskiego! Najmłodsi uczniowie wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, ucząc się, że każdy z nas jest inny i to jest naszą supermocą 💙. W tegoroczne obchody nasi uczniowie zaangażowali się z wyjątkową energią, zamieniając klasy w błękitną przestrzeń pełną zrozumienia i akceptacji. Uczestniczyli w lekcjach empatii, podczas których wspólnie odkrywali, że każdy mózg pracuje na swój unikalny sposób i postrzega świat przez inne „okulary”.
Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały opowiadań o wyjątkowych bohaterach w spektrum autyzmu, co stało się punktem wyjścia do rozmów o tym, jak być wspierającym kolegą i dlaczego cierpliwość jest tak ważna w codziennych relacjach 🤝.
Całość wydarzenia dopełnił błękitny ubiór całej społeczności szkolnej, będący jasnym sygnałem, że w naszych murach różnorodność jest szanowana, a każdy uczeń jest tak samo ważną częścią zespołu 💙.
Dziękujemy uczniom za błękitne stroje, a nauczycielom za przeprowadzenie tych ważnych lekcji akceptacji 🙏. Razem budujemy szkołę przyjazną dla każdego!
Organizatorzy ŚDŚA ✍️




















