Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

19.06. 2024r. w auli szkoły odbyło się podsumowanie projektu „Music4the brain”, w którym brało udział dziesięcioro uczniów klas 1-3 z naszej szkoły. Dzieci pod okiem pań Natalii Kromy i Marty Kaczyńskiej- Lisowskiej przez cały rok śpiewały tradycyjne polskie piosenki, aby potem na tych utworach budować , tworzyć nowe muzyczne dzieła w języku angielskim. Pomysdłodawcą tego projektu był muzyk z Belgii – Dirk Staf. Pod okiem belgijskich muzyków, którzy w październiku odwiedzili naszą szkołę zostały stworzone piosenki w języku angielskim. Cała grupa na koniec maja udała się do dalekich Włoch, aby tam reprezentować szkołę podczas koncertu podsumowującego projekt. Nasi młodzi artyści wystąpili na scenie zabytkowego teatru wraz z koleżankami i kolegami z Rumunii i Włoch. Po powrocie zespołu, dyrekcja szkoły postanowiła zaprosić dzieci, sprawujące opiekę nad dziećmi Panie, klasy i rodziny dzieci biorących w projekcie, aby podziękować i podsumować projekt. Uczestnicy projektu zaprezentowali się na scenie w pięknych strojach i wspólnie z paniami Natalią i Martą opowiadały swoją włoską przygodę. Pani dyrektor Joanna Walkowiak wyraziła swoją wdzięczność i dumę z tego, co w związku z projektem zaistniało w naszej szkole. Czekamy na kolejne tego typu wyzwania😉

Share This
Skip to content