Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

We wtorek, 4 czerwca 2024r., Urząd Marszałkowski w Poznaniu stał się areną dla młodych talentów plastycznych z całej Wielkopolski. W murach urzędu odbyła się uroczysta Gala wręczenia nagród laureatom konkursu „Cztery pory roku z OZE”, na którą zostali zaproszeni laureaci, ich rodzice oraz dyrektorzy i nauczyciele.

Uczniowie naszej szkoły odnieśli spektakularny sukces.

Laureatką i zdobywczynią I miejsca w młodszej kategorii wiekowej została Patrycja Przybylska z klasy 5d. Patrycja w nagrodę za wspaniale przygotowany plakat, oprócz pamiątkowego dyplomu i drobnych upominków, otrzymała atrakcyjny rower.

Z kolei Krystian Maćkowiak z klasy 7a uzyskał II miejsce w starszej kategorii, potwierdzając swoje umiejętności plastyczne wykonując kalendarz na 2025 rok i prezentując w teście wysoką wiedzę w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. Pamiątkowy dyplom, drobne upominki i teleskop astronomiczny były uhonorowaniem jego pracy.

Gala wręczenia nagród była nie tylko okazją do nagrodzenia zwycięzców, ale także do promocji idei zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Szczególnie miłe słowa skierował do uczestników Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, który pogratulował uczniom sukcesów oraz podkreślił znaczenie edukacji ekologicznej i zachęcił młodych ludzi do dalszego zgłębiania wiedzy na temat ochrony środowiska i OZE.

Dzięki tak wysokim lokatom naszych uczniów, również szkoła uzyskała bon finansowy na zakup dowolnych materiałów na rzecz szkoły. Symboliczne bony na odpowiednio 1500zł i 1000zł, z rąk Pana Wicemarszałka odebrali: Pani Dyrektor Joanna Walkowiak i nauczyciel geografii Maria Wolska wraz z nagrodzonymi uczniami.

Gratulujemy laureatom Patrycji Przybylskiej i Krystianowi Maćkowiakowi imponujących osiągnięć. Cieszymy się, że po raz kolejny nasi uczniowie zdobyli tak wysokie miejsca i nagrody.

Share This
Skip to content