Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Dnia 24.04.2024 odbył się w naszej szkole I Gminny Konkurs Języka Angielskiego „ English Master”. Był on skierowany do uczniów klas siódmych i ósmych. Mieliśmy zaszczyt gościć reprezentacje wraz z opiekunami ze szkół podstawowych z Porażyna, Wojnowic, Daków Mokrych i Opalenicy. Konkurs został przeprowadzony metodą stacji naukowych, w których uczniowie w grupach rozwiązywali zadania sprawdzające poziom opanowania języka angielskiego w zakresie umiejętności: listening, reading, vocabulary oraz language function. Poziom zadań był różnorodny, jednak najtrudniejszym okazała się krzyżówka językowa. Po rozwiązaniu testu opiekunowie sprawdzali prace, a uczniowie delektowali się słodyczami i napojami ufundowanymi przez Radę Rodziców naszej placówki. Pani wicedyrektor Katarzyna Ciechańska wraz z organizatorkami paniami Sylwią Lemańską i Kingą Komorowską wręczyły dyplomy oraz nagrody ufundowane również przez RR naszej szkoły.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce z wynikiem 74 punktów zajęła SP w Urbanowie ( Oktawia, Patryk, Amelia)
II miejsce z wynikiem 71 punktów SP Opalenica- klasa 8b ( Róża, Tymoteusz i Stanisław).
III miejsce z wynikiem 70 punktów SP Opalenica- klasa 7a ( Kajetan, Wiktoria i Adrianna)

Gratulujemy wszystkim uczniom i zapraszamy na koleją edycję konkursu w przyszłym roku.

 

Share This
Skip to content