Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W czwartek, 4 kwietnia realizując kolejny punkt innowacji pedagogicznej ,, W świecie muzyki” pani Łucja Szner i pani Dominika Adamczak- Jarmużyk zaprosiły uczniów klas 0-3 do sali widowiskowej CKiB na spotkanie z panem Hubertem Sternalskim – kapelmistrzem Opalenickiej Orkiestry Dętej. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca dyrygenta , miały nawet okazję grać na werblu, bębnie i talerzach. Wcieliły się w rolę dyrygenta i za pomocą batuty dyrygowały ,,dziecięcą orkiestrą”. Kapelmistrz podzielił się swoimi doświadczeniami i opowiedział o wyzwaniach, z jakimi spotykają się młodzi muzycy, zachęcając jednocześnie do poświęcenia się grze na instrumentach dętych i zasilenia opalenickie orkiestry.

Spotkanie z Kapelmistrzem było wyjątkowym wydarzeniem dla naszych uczniów, które z pewnością zostawiło miłe wspomnienia. To także potwierdzenie, że muzyka może łączyć pokolenia i inspirować młodych artystów do dalszego rozwoju.

Share This
Skip to content