Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Okres przygotowań do świąt wielkanocnych to szczególna okazja do poznania przez uczniów tradycji świątecznych. 26 marca klasy 2d i 2e wraz  z wychowawczyniami mieli niecodzienną okazję uczestniczyć w warsztatach wielkanocnych w Skansenie Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski  w Wolsztynie.
Pani przewodnik omówiła ludowe zwyczaje wielkanocne spotykane na wielkopolskiej wsi. Zapoznała z symboliką jajka, baranka, zająca.   Dzieci podczas zajęć  wykonały kraszanki przy użyciu naturalnych barwników oraz baranka z masła.
Ponadto obie grupy zostały oprowadzone po skansenie. Uczniowie poznali typowe zawody wykonywane na wsi na początku XIX wieku. Dowiedzieli się na czym polegała praca młynarza, kowala czy stolarza w dawniejszych czasach oraz jakimi narzędziami się posługiwano.

Warsztaty przebiegały w miłej atmosferze. Spotkanie było radosne i przeniosło wszystkich w nastrój oczekiwania na święta. Była to także doskonała okazja do rozmowy i integracji grup.
Share This
Skip to content