Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Ze względu na przystąpienie naszej szkoły do konkursu „Ekonomiczny klucz do przyszłości”, dnia 8 marca 2024 r. uczniowie z klasy 6 i 7- Dawid, Teodor, Maria, Wojciech i Jagna wraz z opiekunem Panią mgr Joanna Walkowiak- wzięli udział w dwóch wykładach zorganizowanych przez Fundację Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Jeden z wykładów: „Zero waste- czy to wystarczy?” poprowadziła Pani dr inż. Maria Sielicka-Różyńska, która zaznajomiła młodych uczestników z koncepcją ZERO WASTE – odpowiednim gospodarowaniem odpadami, czyli styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska.
Drugi wykład poświęcony był „Psychologicznym aspektom podejmowania decyzji” poprowadzonym przez Pana dr inż. Marcina Leszczyńskiego. Ze względu na ożywioną dyskusję wykład ten okazał się doskonałą możliwością do międzypokoleniowej wymiany spostrzeżeń. Bardzo dużą wiedzą w tym zakresie „popisali” się uczniowie naszej szkoły. Jest nam niezmiernie miło, że zagadnienia z dziedziny ekonomii ciekawią coraz szersze grono naszych uczniów.
Rozstrzygnięcie konkursu „Ekonomiczny klucz do przyszłości” w naszej szkole odbędzie się
25 marca 2024 r., a etap międzyszkolny 15 kwietnia. Życzymy naszym młodym ekonomistom sukcesów w kolejnych etapach ekonomicznych wyzwań.

Share This
Skip to content