Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

5.12 w Wapnie k. Wągrowca odbyły się drużynowe szachowe mistrzostwa województwa. Po raz pierwszy od kilkunastu lat wśród rywalizujących drużyn znalazła się opalenicka szkoła. Matylda Marciniak, Kacper Kałek, Antoni Klimczyk i Oskar Małysz walczyli w 7 rundach ze zmiennym szczęściem, co pozwoliło im zająć ostatecznie 25 miejsce. Biorąc pod uwagę fakt, że w zawodach wzięła udział rekordowa ilość wielkopolskich szkół (49!), osiągnięty przez opaleniczan wynik ujmy raczej nie przynosi.

12.12 Ostroróg był organizatorem drużynowych mistrzostw rejonu w tenisie stołowym. Do rywalizacji przystąpili m.in. chłopcy z Opalenicy w kategorii klas 7-8. W gronie 9 zespołów reprezentanci opalenickiej szkoły zostali sklasyfikowani na 3 miejscu. Z dobrej strony pokazali się: Adrian Cichy, Jakub Czerwiński, Ludwik Kęsy i Oskar Małysz. Warto dodać, że wszyscy ci uczniowie są uczniami 7 klasy.

18.12 w nowotomyskiej trójce o tytuł mistrza powiatu w halowej piłce nożnej zmierzyli się 7-8-klasiści z 6 szkół podstawowych. Po rozegraniu meczy grupowych, półfinałów i finałów okazało się, że najlepszą drużynę piłkarską mają gospodarze turnieju. Nie mieli tym razem swojego dnia piłkarze z opalenickiej podstawówki, którzy musieli zadowolić się 5 miejscem. W drużynie tej zagrali: Adrian Cichy, Jakub Czerwiński, Adrian Ludwikowski, Oskar Małysz, Ksawery Neumann, Alan Nowicki, Mateusz Pawłowski i Jakub Pąpka.

20.12 w dużo lepszych humorach wracali do Opalenicy z mistrzostw powiatu w futsalu młodsi piłkarze (kl.5-6). Zawody odbyły się w niedawno oddanej do użytku hali sportowej w Borui Kościelnej. Tak jak dwa dni wcześniej do rywalizacji przystąpiło 6 zespołów, a mecze rozegrane zostały systemem każdy z każdym. 15 pojedynków wyłoniło mistrza powiatu, którym została tak jak przed rokiem opalenicka drużyna. Tym samym uzyskała ona awans do zawodów rejonowych, a dokonała tego w składzie: Piotr Adamski, Maciej Fręśko, Kajetan Ganda, Wojciech Garczarek, Aleks Kaczmarek, Kacper Kałek, Rafał Ławniczak, Igor Wawrzyniak i Karol Wiśniowski.

Share This
Skip to content