Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to święto obchodzone co roku z inicjatywy UNESCO, żeby przeciwdziałać nietolerancji, nacjonalizmowi, rasizmowi i antysemityzmowi, a także każdej marginalizacji i dyskryminacji mniejszości. Każdego roku w połowie listopada przypominamy sobie, jak ważny jest szacunek, akceptacja i uznanie bogactwa różnorodności kultur na świecie.

Tolerancja oraz otwartość na wszelkiego rodzaju inność ma często formę wyłącznie deklaracji, ale tego dnia w naszej szkole, tak jak i w innych szkołach na całym świecie, staraliśmy się jeszcze bardziej niż zwykle, żeby nowe pokolenie rosło w świecie bez uprzedzeń do innych ludzi.

Dzieci rozmawiały z wychowawcami o tym, czym jest tolerancja, rozwiązywały zagadki i quizy, a na koniec przygotowały cegiełki tworzące piękną Wieżę Tolerancji holu naszej szkoły.

Share This
Skip to content