Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Las kieszonkowy – nazywany również Lasem Miyawaki, to koncepcja, którą zrealizowaliśmy w naszej szkole w dniu bardzo szczególnym dla całej społeczności szkolnej. W piątek, 13 października 2023 r. uczniowie poszczególnych klas dostarczyli drzewka i krzewy, które z okazji Dnia Edukacji Narodowej posadziliśmy wspólnymi siłami.

 Co się kryje pod nazwą Las Miyawaki?

Samą koncepcję stworzył japoński botanik Akira Miyawaki.  Idea lasu kieszonkowego to proste, ale wymierne działanie, które w sposób bezpośredni wpływa na rzecz poprawy estetyki, a przede wszystkim warunków środowiskowych danego miejsca. Sama akcja sadzenia lasu jest także świetną okazją do integracji. Dla nas to była integracja wszystkich oddziałów i możliwość bezpośredniego kontaktu z przyrodą.

W naszej szkole pomysł ten powstał w wyniku pojawienia się altanki na boisku szkolnym. Została ona wybudowana dzięki pomocy Pana Burmistrza Tomasza Szulca z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc. Z pewnością otoczenie zieleni uprzyjemni pobyt na boisku szkolnym w upalne, letnie dni.

Namawiamy wszystkich do angażowania się w akcje, które mają na celu poprawę warunków naturalnych, tym bardziej w dobie tak szybko postępujących zmian klimatu.

Share This
Skip to content