Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Ogromną niespodziankę sprawiły dziewczęta z opalenickiej podstawówki na mistrzostwach województwa w sztafetowych biegach przełajowych.
Zawody, które odbyły się 10 października na poznańskiej Woli zgromadziły kilkaset sztafet z całej Wielkopolski. Rywalizowano w 8 kategoriach wiekowych, a jako pierwsze na starcie stanęły dziewczęta z klas 5-6. Mimo, że dziewczęta z Opalenicy zaczęły na odległej pozycji, to z każdą kolejną zmianą przesuwały się do przodu. Na ostatniej zmianie pobiegła Nina Krajewska, która doskonałym finiszem wyprowadziła sztafetę na drugą pozycję z niewielką stratą do pierwszej. Tym samym opalenicka sztafeta zdobyła tytuł wicemistrzyń województwa wielkopolskiego. Oprócz Niny swoją doskonałą formę potwierdziły: Olga Cichowlas, Julka Gawron, Liwka Kupczyńska, Antosia Nowak, Agata Ratajczak, Gosia Sadłocha i Ala Szarzyńska.
W finale wojewódzkim wystartowali także chłopcy z klas 7-8, którzy zajęli dalsze miejsce. Sztafete tą tworzyli: Kuba Czerwiński, Janek Gałkowski, Nikodem Loliga, Rafał Ławniczak, Oskar Małysz, Ksawery Neumann, Adrian Okoniewski, Mateusz Pawłowski oraz Kuba Pąpka.