Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

          W piątek 29 września przedstawiciele klas 1-3 pod opieką pani Moniki Kasperczak wzięli udział w Gminnym Konkursie Wiedzy Ekologiczno-Przyrodniczej pod hasłem „Nasze Ptaki” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Porażynie. Wydarzenie odbyło się na terenie wokół Pałacu w Porażynie.

          Po spacerze ścieżką dydaktyczną i prelekcji na temat ptaków przez pana leśniczego uczniowie szkół z Opalenicy, Porażyna, Rudnik, Daków Mokrych i Kopanek wspólnie zabrały się do działania. W mieszanych grupach wykonywali zadania o zróżnicowanym stopniu trudności. Rozwiązywali rebusy, krzyżówki, zagadki, rozkodowywali hasła, rozpoznawali ptaki, a nawet grali w memo. Wykonali również bardzo oryginalną pracę plastyczną z wykorzystaniem darów lasu. Zwieńczeniem zabawy było wręczenie dyplomów i upominków oraz słodki poczęstunek.

          To był miło spędzony czas, nie tylko na doskonaleniu i rozwijaniu zainteresowań przyrodniczych, ale także na nawiązywaniu nowych więzi koleżeńskich oraz integracji szkół z gminy Opalenica.

Share This
Skip to content