Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

„Pomoc i wdzięczność
to najdroższa waluta świata”
Wioletta Szczepańska

Tym cytatem można by podsumować Festyn Rodzinny w naszej szkole i Gminny Dzień Dziecka. W słoneczną sobotę, 03 czerwca 2023 r. boisko szkolne przy ulicy Poznańskiej było kolorowe i pełne niespodzianek: pokazy chemiczne, doświadczenia fizyczne, fotobudki, zabawa z bańkami, gry zręcznościowe i wiele innych atrakcji. Podczas sportowego wydarzenia można było zaprzyjaźnić się z bankowymi pluszakami, reprezentowanymi przez oddział PKO Banku Polskiego w Opalenicy.  Festyn pod hasłem ,,Otwarta Szkoła” był okazją do zwiedzenia budynków szkoły przy ul. Poznańskiej.  Miał również charakter charytatywny. Można było zakupić pyszne wypieki oraz wziąć udział w Biegu na Bele Czym. Wpisowe do uczestnictwa w wydarzeniu było datkiem na leczenie i rehabilitację małej Laury oraz promocją aktywnego spędzania wspólnego, wolnego czasu. Rozpoczęliśmy bieg o godz. 13:00 z boiska szkoły, maszerując, biegnąc ulicami miasta dotarliśmy na metę (teren przy OSiR), gdzie czekała na wszystkich impreza muzyczna m.in. TALENT SHOW. Uczniowie naszej szkoły prezentowali swoje talenty. Licznie zgromadzeni swoją empatyczną postawą przyczynili się do pozyskania środków finansowych na leczenie Laury. Szczególne podziękowanie za wsparcie składamy Burmistrzowi Opalenicy Tomaszowi Szulcowi. Za pomoc w organizacji imprezy swoją wdzięczność pragniemy wyrazić Radzie Rodziców SP. Ponadto gorąco dziękujemy pracownikom naszej placówki i pracownikom Urzędu miasta Opalenicy oraz dyrektorowi CKiB w Opalenicy Krzysztofowi Sadowskiemu. Niewątpliwie przy współpracy wielu osób i instytucji, a przede wszystkim aktywnym uczestnikom udało się zorganizować tę sportową imprezę i zebrać dla Laury aż 5757,18 zł. Bardzo nas cieszy zaangażowanie mieszkańców miasta, którzy wspierają podejmowane przez nas inicjatywy oraz którzy są z nami cały czas.

Nie ma nic piękniejszego, jak dawać innym siebie, dzielić się, bo przecież

„To , co robimy, jest tylko kroplą w oceanie.
jednak, gdyby tej kropli zabrakło,
ocean byłby o nią uboższy”
Bł. Matka Teresa z Kalkuty

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Share This
Skip to content