Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Nie zwalnia tempa opalenicka podstawówka. W czwartkowe przedpołudnie 4 maja odbyły się mistrzostwa gminy w 3-boju i 4-boju LA z udziałem opalenickiej szkoły i… jednej zawodniczki z Wojnowic. Do zmagań na miejskim orliku przystąpili zarówno chłopcy jak i dziewczęta.
Po biegu na 60m, skoku w dal i rzucie piłeczką palantową najlepszą wieloboistką w klasyfikacji indywidualnej kl. 3-4 okazała się Nina Krajewska. 2 miejsce przypadło Emilii Majewskiej, zaś na trzecim stopniu podium stanęły Julia Gawron i Wiktoria Kasperczak.
Wśród chłopców mistrzem gminy został Adrian Kubiak, który wyprzedził Rafała Ławniczaka i Łukasza Szajka.
Równie ciekawie wyglądała rywalizacja w 4-boju LA (kl. 5-6), gdzie dodatkową konkurencją dla dziewcząt był bieg na 600m, zaś dla chłopców 1000m. Najlepszą lekkoatletką gminy została Maja Sękowska, drugie miejsce przypadło Antoninie Nowak i Michalinie Wieczorek, a trzecie Neli Paryzek. Najwięcej punktów w kategorii chłopców zgromadził Michał Skrzypczak, który pokonał Oskara Małysza i Jakuba Czerwińskiego.
Najlepsze wieloboistki i wieloboiści będą reprezentować opalenicką gminę na zawodach powiatowych (12 i 26.05).

9.05 do rywalizacji na szczeblu rejonowym przystąpili piłkarze z klas 7-8. Gospodarzem zawodów była Opalenica, która okazała się nad wyraz gościnna, gdyż w gronie 6 zespołów opaleniczanie zajęli 5 miejsce i odpadli z dalszych rozgrywek. Mistrzem rejonu została reprezentacja Pniew, która zagra w finale wojewódzkim.
W składzie opalenickiej drużyny znaleźli się: Bartosz Duda, Łukasz Galas, Bartłomiej Gnalicki, Ignacy Jankowski, Oskar Kaczmarek, Kacper Maniewski, Aleksander Mikołajczyk, Jakub Nowak, Franciszek Olenderek, Alex Ranecki i Bartosz Szemis.

9 i 10.05 nowotomyski park gościł najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców (kl. 7-8) w siatkówce plażowej. Po dwudniowych zmaganiach okazało się, że debiut opalenickich drużyn w tej dyscyplinie wypadł okazale. Dziewczęta, które wywalczyły złote medale oraz chłopcy zajmując drugie miejsce wywalczyli awans do rundy rejonowej tych zawodów. Autorami tej miłej niespodzianki byli: Nikol Dolhova, Julia Konieczna, Lena Pajchrowska, Hubert Krajewski, Dawid Ludwikowski oraz Witold Przygocki.

12.05 na opalenickim orliku rywalizowali najlepsi wieloboiści powiatu. 5 zespołów dziewcząt i 4 chłopców walczyły o tytuł mistrzowski w 4-boju lekkoatletycznym.
Po rozegraniu 4 konkurencji okazało się, że złote medale trafiły do zawodniczek z nowotomyskiej dwójki oraz do młodych sportowców z Opalenicy. Ich koleżanki stanęły na trzecim stopniu podium. Złote medale odebrali: Michał Skrzypczak, Maciej Malecki, Oskar Małysz, Jakub Czerwiński, Franciszek Świtalski i Adrian Okoniewski. Z brązowych medali cieszyły się: Zofia Derak, Lena Ławniczak, Maja Sękowska, Antonina Nowak, Małgorzata Sadłocha, Maria Albrecht, Maria Konieczna i Ewa Franek.

13.05 okazał się szczęśliwy dla opalenickich biegaczy, którzy wzięli udział w biegach ulicznych im. A. Fiedlera w Bolewicach. Swoją kolekcję o złote medale powiększyli: Olga Cichowlas, Nina Krajewska, Lena Ławniczak, Lena Pajchrowska, Franciszek Jakubowski, Piotr Wrona, Rafał Ławniczak i Jakub Pąpka. Na drugim stopniu podium stanęli: Julia Ławniczak, Oliwia Okoniewska, Gabriela Figlak, Julia Gawron, Oliwia Zdziarska, Stanisław Jakubowski i Adrian Okoniewski. Na najniższym stopniu podium stanęli: Joanna Zimna i Kacper Szajek. W klasyfikacji drużynowej opaleniccy biegacze otrzymali puchar za 2 miejsce ulegając jedynie liczniejszej reprezentacji gospodarzy.

Bez powodzenia wróciły opalenickie drużyny piłkarzy uczestniczące w finałach wojewódzkich turnieju piłki nożnej o Puchar Tymbarku, które odbyły się 17 i 18.05 w Oborzyskach Starych k/ Kościana. Zarówno młodszym (kl. 2-3) jak i starszym chłopcom (kl. 4-5) nie udało się przebrnąć eliminacji grupowych i już po pierwszej fazie musieli pożegnać się z turniejem. Jedni i drudzy zyskali jednak doświadczenie, które zaprocentuje z pewnością w przyszłości.
Młodsi chłopcy zagrali w składzie: Adam Brychcy, Aleksander Czajkowski, Jakub Kaczmarek, Leon Kasperczak, Patrycja Kasperczak, Oliwier Kąkolewski, Jakub Kukieła, Bartosz Pazgrat, Filip Przygocki, Oliwier Rewers i Marcel Sękowski.
Starszą drużynę reprezentowali: Maciej Fręśko, Stanisław Jakubowski, Aleks Kaczmarek, Kacper Kałek, Adrian Kubiak, Rafał Ławniczak, Marcel Szulc, Igor Wawrzyniak oraz Karol Wiśniowski.

Bardzo dobre wieści dotarły 18.05 z opalenickiego orlika, gdzie odbyły się mistrzostwa rejonu w 4-boju lekkoatletycznym. W kategorii chłopców zwyciężyła Opalenica, która zapewniła sobie tym samym udział w finale wojewódzkim w Pile (29.05). Tytuł mistrzów rejonu sprzed roku obronili: Maciej Malecki, Oskar Małysz, Michał Skrzypczak, Jakub Czerwiński i Franciszek Świtalski.

Nie mniej szczęśliwy dla opalenickiej szkoły okazał się następny dzień. Otóż 19.05 po raz kolejny na opalenickim orliku rozegrany został etap rejonowy Wielkopolskiego Turnieju Orlika w koszykówce 3×3. Na obiekcie tym pojawiło się 7 zespołów dziewcząt i 8 zespołów chłopców, którzy walczyli o awans do finału wojewódzkiego. W doskonałym stylu sztuki tej dokonali chłopcy z Opalenicy, którzy wygrywając wszystkie pojedynki zdominowali turniej. Antoni Jakubiak, Kajetan Jakubiak, Hubert Krajewski i Witold Przygocki już niedługo powalczą o mistrzostwo województwa na poznańskiej Olimpii. W turnieju zagrały też dziewczęta z opalenickiej szkoły, które walczyły ze zmiennym szczęściem. Nikol Dolhova, Martyna Florczak, Lena Pajchrowska i Agata Sroczyńska uplasowały się ostatecznie na 5 miejscu.