Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Edukacja prozdrowotna stanowi ważny element struktury wiedzy, umiejętności    i nawyków, jakie powinien przyswoić każdy uczeń. Ma ona sprzyjać wszechstronnemu fizycznemu i psychicznemu rozwojowi uczniów. Wiadomości i przedsięwzięcia zachęcające ich do zachowań prozdrowotnych, szczególnie w zakresie higieny osobistej, żywienia i dbania o kondycję fizyczną, także dotychczasowe doświadczenia osobiste uczniów dają podstawę do rozbudzenia    w nich głębszych zainteresowań problematyką prozdrowotną i wdrożenia im zdrowych przyzwyczajeń.

W naszej szkole w dniach od 17 do 21 kwietnia opiekunowie Samorządu Uczniowskiego zachęcali do wzięcia udziału w zajęciach poświęconych zdrowiu.

Propagowano, by w kilku krokach przypomnieć, jak ważne jest zdrowe odżywianie, nawadnianie i sport w codziennym życiu. Na każdy dzień przygotowanych zostało kilka propozycji, m.in.: prace plastyczne, filmy edukacyjne o tematyce prozdrowotnej, przepisy na zdrowe śniadanie, pyszne owocowe szaszłyki czy rozwijanie kondycji fizycznej. Podsumowaniem akcji była prelekcja szkolnej pielęgniarki, która uzmysłowiła dzieciom, jak ważne jest pierwsze śniadanie i z czego powinno się składać.

Share This
Skip to content