Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

13 kwietnia 2023 odbył się w naszej szkole I Gminny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy „Portret Wielkopolski”.
W konkursie wzięło udział siedem zespołów, w tym trzy zespoły    z naszej szkoły oraz po jednym zespole ze szkół podstawowych w Rudnikach, Porażynie, Wojnowicach oraz Urbanowie. Uczestnicy konkursu, rozwiązując zadania konkursowe, musieli wykazać się wiedzą z matematyki, geografii, chemii oraz pomysłowością i kreatywnością wykonując plakat promujący Wielkopolskę. Wszystkie zespoły pracowały z ogromnym zaangażowaniem. Czas przeznaczony na poszczególne etapy konkursu był przez wszystkie zespoły w pełni wykorzystany, co świadczy o tym, że przygotowane zadania przez organizatorki konkursu: panie Izabelę Kurek, Marię Wolską oraz Agnieszkę Chodorowską były dla nich niemałym wyzwaniem.

Niezmiernie miło jest nam poinformować, że pierwsze miejsce zajęła nasza szkoła, wszystkie trzy zespoły biorące udział w konkursie uzyskały najwyższe wyniki. Największą liczbę punktów zdobył zespół w składzie: Kajetan Albrecht z kl. 8b, Marcel Przybylak z kl. 8g i Konrad Dyderski z kl. 8f. Kolejne dwa zespoły w składzie: Antoni Kupiński z kl. 8c, Hubert Muszyński z kl. 8c i Paweł Gierałtowski z kl. 8e oraz Filip Rychter z kl. 8g, Tobiasz Billewicz z kl. 8g oraz Jakub Sroka z kl. 8g również uzyskały bardzo wysokie wyniki. Drugie miejsce w konkursie zajęła Szkoła Podstawowa   w Wojnowicach, a na miejscu trzecim znalazła się Szkoła Podstawowa w Rudnikach.

Zwycięzcy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami oraz statuetkami, pozostałe zespoły pamiątkowymi dyplomami.
Wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety promujące miasto i gminę Opalenica.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Share This
Skip to content