Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Tegoroczny Europejski Dzień Logopedy w naszej szkole obchodziliśmy pod hasłem: “Przez zmysły do mówienia”.

Człowiek ma możliwość doświadczania świata przez pięć zmysłów. Poprzez zmysł wzroku, węchu, dotyku, smaku i słuchu. Dzięki nim poznaje i uczy się świata każdego dnia. Podczas tygodnia naszych zajęć logopedycznych postanowiliśmy skupić się głównie na zmyśle dotyku. Zmysł ten rozwija się z tego samego listka zarodkowego co układ nerwowy w życiu płodowym. Dzięki niemu odczuwamy zimno i ciepło, miękkość i twardość, gładkość i szorstkość, suchość i mokrość. Jest naprawdę bardzo istotny w naszym życiu, również w kontekście rozwoju mowy i komunikacji.

Dzięki zaangażowaniu rodziców i dzieci mieliśmy mnóstwo materiałów, z których wykonaliśmy przepiękne maty sensoryczne. Oczywiście nie skończyło się tylko na wykonaniu mat sensorycznych i zrobieniu pięknej wystawy, którą można było oglądać w holu naszej szkoły przy ulicy Farnej. Dzieci w kolejnych tygodniach naszych zajęć wypróbowują ich działanie na własnych stopach.

Share This
Skip to content