Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Nasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom”.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zbiórka trwała od 01.11.2022 r do 28.02.2023 roku. W tych dniach w szkole ustawione zostały słoiki, do których dzieci wrzucały monety (od 1 gr do 50 gr). Celem akcji było zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Naszym celem natomiast jest działanie edukacyjne – pokazanie dzieciom i młodzieży jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Podczas XXIIX edycji naszej szkole udało się zebrać kwotę 1427 zł i 37 gr.  Uczniowie nie zawiedli każdy przyniósł tyle, ile mógł – w myśl zasady: Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Share This
Skip to content