Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Dnia 3 marca, w Poznaniu odbył się wojewódzki etap II Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego. Przystąpił do niego uczeń naszej szkoły  z klasy 8c – Wojciech Kawecki. Zadaniem uczestników w tym etapie konkursu było wygłoszenie przemówienie przed audytorium konkursowym na temat dzieł literackich, które pomogły w utrzymaniu polskości i naszej tożsamości narodowej. Mowie oratorskiej przyświecała sentencja  z  wiersza C.K. Norwida pt. ,,Język ojczysty”: ,,Nie miecz, nie tarcz bronią języka, lecz arcydzieła’’. Uczniowie mieli godzinę czasu na przygotowanie mowy i 7 minut na jej wygłoszenie. Przemówienie Wojtka zostało docenione i będzie on reprezentował – wraz z dwoma innymi uczennicami – województwo wielkopolskie w Lublinie, gdzie odbędzie się etap centralny II Ogólnopolskiego Konkursu Retorycznego. Naszemu uczniowi do konkursu pomogły się przygotować: nauczycielka języka polskiego – pani Katarzyna Król (strona merytoryczna) oraz nauczycielka muzyki – pani Joanna Majewska (aspekt foniczny).

Serdecznie gratulujemy Wojciechowi Kaweckiemu dużego sukcesu oraz trzymamy kciuki za występ w etapie centralnym, który odbędzie się na początku maja w Lublinie.

Share This
Skip to content