Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

21.02 w Nowym Tomyślu odbyły się mistrzostwa powiatu w piłce koszykowej chłopców w kategorii klas 7-8. Do rywalizacji na tym szczeblu przystąpiły jedynie… 2 zespoły. Nie mogło bowiem zabraknąć gospodarzy zawodów, czyli SP 3 Nowy Tomyśl. Drużyna ta już na początku spotkania objęła niewielkie prowadzenie i nie oddała go już do końca. Ostatecznie opaleniczanie ulegli 36:43 i po raz pierwszy od kilku lat odpadli na tym etapie rozgrywek. W drużynie tej zagrali: Kajetan Albrecht, Bartosz Duda, Antoni Jakubiak, Hubert Krajewski, Dawid Ludwikowski, Jakub Pąpka, Filip Pisula, Witold Przygocki, Bartosz Skrzypczak oraz Filip Węgrzyn. Jednym z powodów tej porażki była z pewnością absencja jednego z czołowych zawodników – Kajetana Jakubiaka (kontuzja).

24.02 opalenicka szkoła stała się gospodarzem mistrzostw gminy w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców z klas 5-6. Zarówno w jednej jak i drugiej kategorii tytuł mistrzowski zapewnili sobie siatkarze z Opalenicy. Pamiątkowe dyplomy, drożdżówki ufundowane przez Radę Rodziców i drobne gadżety z miejscowego UMiG trafiły do rąk wszystkich uczestników. W zwycięskich zespołach zobaczyliśmy: Zofię Derak, Ewę Franek, Zuzannę Jankowską, Zuzannę Komorowską, Antoninę Nowak, Maję Sękowską, Mariannę Troszczyńską, Michalinę Wieczorek, Adriannę Wójcik, Adriana Cichego, Jakuba Czerwińskiego, Mikołaja Haegenbartha, Szymona Haegenbartha, Ludwika Kęsego, Adriana Ludwikowskiego, Błażeja Małeckiego, Oskara Małysza, Sebastiana Okońskiego, Oskara Pawlaka i Michała Wrzeszczyńskiego. A już niebawem zawody powiatowe.

27.02 Zbąszyń gościł młodych siatkarzy (kl. 5-6). Do rywalizacji przystąpiły tym razem 4 zespoły, które rozegrały 6 spotkań a główne trofeum wywalczyła dość nieoczekiwanie reprezentacja Opalenicy, która zanotowała komplet zwycięstw. W pokonanym polu zostawiła ona drużyny z nowotomyskiej jedynki, Wąsowa i drużynę gospodarzy. Puchar i złote medale otrzymali: Jakub Czerwiński, Mikołaj Haegenbarth, Szymon Haegenbarth, Ludwik Kęsy, Adrian Ludwikowski, Oskar Małysz i Sebastian Okoński.

Franciszek Borecki, Jakub Cichy, Bartosz Duda, Kajetan Kamiński, Hubert Krajewski, Dawid Ludwikowski, Patryk Ludwikowski, Patryk Maciński, Kajetan Majewski, Nikodem Nowicki, Jakub Pąpka, Witold Przygocki i Bartosz Skrzypczak to brązowi medaliści mistrzostw powiatu w piłce ręcznej chłopców (kl.7-8), które odbyły się 03.03 w nowotomyskiej trójce. Do zawodów zgłosiło się 6 zespołów, które rozegrały 10 spotkań. W finale spotkały się dwie drużyny nowotomyskie, a swoją wyższość nad gospodarzem potwierdziła jedynka. Opalenickiej drużynie przypadło w udziale 3 miejsce po zwycięstwie z SP Lwówek.

Od września trwają treningi lekkoatletyczne (głównie biegowe) z udziałem 25-30-osobowej grupy dzieci z opalenickiej i nie tylko szkoły.

Zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu (poniedziałki, środy, piątki) przede wszystkim w parku, ale również na bieżni wokół orlika, czy na stadionie. Niebawem wiosna, coraz cieplejsze i dłuższe dni, a zatem zachęcamy wszystkich chętnych, którzy nie mają pomysłu na nudne popołudnia do aktywnego spędzania wolnego czasu. Nic nie tracicie, a zyskać możecie bardzo wiele, o czym możecie przekonać się bardzo szybko. Zapraszamy.

Share This
Skip to content