Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W czwartek, 26.01.2023r. uczniowie klasy 3b z wychowawczynią Anną Kamińską realizowali projekt profilaktyczno – zdrowotny związany z problematyką radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia. W ramach wprowadzenia do tematyki projektu uczniowie obejrzeli filmy pt.: “Gadki z psem”, “Zgadzam się albo i nie!”.
https://www.youtube.com/watch?v=6dus20_NAhQ
https://www.youtube.com/watch?v=9zbRKH86Zg0
Po obejrzeniu filmów w klasie odbyła się dyskusja dotycząca poruszonej tematyki zagrożeń. Padały różne, czasem bardzo osobiste pytania, na które uczniowie z wychowawczynią starali się szukać odpowiedzi. Wspólnie stworzyli poradnik pt. „Jak sobie radzić w sytuacjach trudnych?”.
Kolejnym krokiem była zaproponowana w Liście do wychowawców klas I – IV  zabawa “Bezpieczne kręgi”, w której uczniowie odpowiadając na kolejne, niełatwe, osobiste pytania musieli umiejscowić siebie w odpowiednim według nich kręgu bezpieczeństwa.
Uczniowie wyposażeni w nową wiedzę, świadomi zagrożeń i sposobów na radzenie sobie z nimi, zostali przygotowani do bezpiecznego przeżycia zbliżających się ferii zimowych.

List do wychowawców klas I – IV

Share This
Skip to content