Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

“IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” to hasło piątej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej, której celem jest zwrócenie uwagi na ważność relacji międzyludzkich w świecie zdominowanym przez nowe technologie. Akcja polegała na napisaniu życzeń świątecznych na tradycyjnych kartkach i przekazaniu ich wszystkim, którzy mogą w święta Bożego Narodzenia czuć się samotni. Kampania ma być zachętą, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia kultywować rodzinne tradycje i w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe. Do akcji organizowanej jest przez Fundację DBAM O MÓJ Z@SIĘG, przyłączyli się też uczniowie klasy 4c wraz z wychowawczynią Agnieszką Bręk-Świtalską oraz wolontariusze SK Caritas z opiekunkami – Joanną Kaczmarek i Anną Dziamską.

Własnoręcznie napisane życzenia pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Uczniowie biorąc udział w akcji przekonali się, że pragnąc złożyć komuś życzenia świąteczne, nie potrzeba stałego połączenia wi-fi, telefonu czy komputera – można tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze. Młodzi ludzie poprzez samodzielne skreślenie kilku słów na pocztówkach stali się świadomi różnicy pomiędzy istotą słowa pisanego własnoręcznie, a wiadomością cyfrową – wygenerowaną często z gotowych wzorów. Kartki przygotowane przez dzieci sprawiły ogromną radość odbiorcom- osobom starszym, samotnym i chorym.

Share This
Skip to content