Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Jak co roku, w trzeci czwartek listopada (w 2022 roku – 17 listopada), obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia.

Pomimo trwających od wielu lat akcji informacyjnych dotyczących szkodliwości palenia tytoniu i różnych programów profilaktycznych, palenie papierosów wciąż stanowi poważny problem zdrowotny zarówno w Polsce jak i na całym świecie.

W naszej szkole gościliśmy Panię Karolinę Józefiak z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Nowym Tomyślu, która w klasach VI przeprowadziła prelekcje dotyczące szkodliwości palenia papierosów. Każdy uczestnik spotkania mógł za pomocą Smokerlyzera dokonać pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Osoby młode, niepalące mają w wydychanym powietrzu do 4 jednostek tlenku węgla, dorośli do 6.  Dzięki prelekcji uczniowie mogli uzyskać informacje o tym, co grozi palaczom. Mamy nadzieję, że badanie to uświadomi młodym ludziom jaki wpływ na ich organizm ma palenie tytoniu.

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia nasza szkoła była organizatorem Gminnego Konkursu pod hasłem Palenie to Cringe! Konkurs był również objęty patronatem PSSE w Nowym Tomyślu. Komisja konkursowa wybrała najpiękniejszy projekt koszulki zachęcający do zycia wolnego od nałogu palenia papierosów. Miło nam ogłosić, iż zwycięzcą jest uczennica klasy 4d- Patrycja Przybylska, której koszulka oznaczona była numerem 5. W dniu 14 listopada uczniowie i nauczyciele w głosowaniu wybrali też swojego faworyta. Nagrodę publiczności otrzymała koszulka nr 7, którą zaprojektowała Amelia Szymlet z klasy 6a. Dużą popularnością cieszyła się praca uczennic z klasy 6e Celiny Dach i Julki Aleksandrowicz, które wykonały T-Shirt z numerem 1 i to one otrzymały wyróżnienie. Gratulujemy!

Share This
Skip to content