Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W czwartek, 10.11. 2022 r. uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele  brali udział w uroczystych obchodach Dnia Niepodległości.
Uczniowie klas 6a – Maria Konieczna, Amelia Szymlet, Małgorzata Tomkowiak ,Wiktor Grześ, z k.l 5d – Klaudia Drobnik,  Aleksandra Ławniczak, Franciszek  Świtalski, Szymon Marcinkowski, Wojciech Skrzypczak  i Lena  Walkowiak, z kl. 6c – Blanka  Nowicka i Zofia  Niezabitowska zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pod kierunkiem p. Mirosławy Ginter, p.Moniki Garczarek i p. Krzysztofa Rybarczyka.
Widzowie poznali dzieje naszego kraju od rozbiorów Polski do momentu odzyskania wolności 11.11.1918 roku.

Wszyscy uczestnicy zaśpiewali ,,Rotę „ recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne.
Zapoznali się z sylwetkami  zasłużonych Polaków  w walce o niepodległość: Fryderyk Chopin, Józef Wybicki, Jan Matejko, Henryk Sienkiewicz. Dowiedzieli się, jak kształtowały się granice państwa. Nasze zaproszenie przyjęli  goście, a wśród nich dyrektor naszej szkoły Grażyna Szulc, burmistrz Tomasz Szulc i zastępca burmistrza  Paweł Jakubowski, którzy przypomnieli sobie drogę do wolności w XIX wieku, walki Polaków w  powstaniach  narodowych.

To była niezapomniana lekcja historii.

 

Share This
Skip to content