Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Uczniowie z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami, przystąpili w październiku do programu „Psia lekcja”. „PSIA LEKCJA” to bezpłatny program edukacyjny Stowarzyszenia Zwierzęta Ludziom.

Uczniowie omówili  moduły:

  • Lekcja “Mój przyjaciel pies” – pakiet materiałów o opiece nad psem, jego potrzebach. zdolnościach i talentach.
  • Lekcja “Przybij łapę” – pakiet materiałów o komunikacji psów, różnych, ważnych sygnałach wysyłanych przez psy do ludzi czy innych zwierząt.

Podczas realizacji programu dzieci  obejrzały  film pt.: „12 zachowań, które denerwują twojego psa”. Film był o  emocjach psów i ich potrzebach, o sposobie komunikacji oraz zasadach bezpiecznego zachowania się przy psie. Dzięki koordynatorowi Ewie Łysiak-Tupalskiej dzieci dowiedziały się, jak buduje się więź między zwierzęciem a psem. Omówiono również istotne elementy relacji zwierzęcia i człowieka, takie jak przywiązanie, zaufanie, miłość i bezpieczeństwo. Dzieci podczas zajęć chętnie opowiadały  o swoich pupilach.
Program PSIA LEKCJA wprowadza najmłodszych w zagadnienia opieki nad psami, komunikacji psów i o tym jak zachowywać się bezpiecznie przy psie. Zachęca i angażuje dzieci do odpowiedzialnej postawy wobec zwierząt.
Na podsumowanie zajęć  podziękowania otrzymała dyrekcja, a uczniowie i nauczyciele otrzymali zaświadczenie o udziale w programie.

Share This
Skip to content