Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Stało się już tradycją, że w pierwszym tygodniu października nasza szkoła dołącza do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Dlatego w piątek, 7 października, chętni uczniowie wcielili się w role egzaminatorów Komisji Egzaminacyjnych, oczekujących w szkolnych korytarzach i w auli budynku przy ul. Farnej, a pozostała część młodych ludzi utworzyła na boisku szkolnym Patrole Egzaminacyjne. Wszyscy zainteresowani, dzieci i dorośli, mogli się popisać swoją znajomością tabliczki mnożenia. Na pierwszy ogień poszła Dyrekcja szkoły, która zdała egzamin celująco i to w rekordowym czasie! Wszyscy, którzy udzielili bezbłędnej odpowiedzi na 5 zadań, otrzymali certyfikat oraz tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

W tym dniu w szkole panowała iście naukowa atmosfera. Akcja cieszyła się wielkim zainteresowaniem wśród społeczności szkolnej. Uczniowie z wielką satysfakcją chwalili się swoimi wynikami oraz wrażeniami. Nie wszyscy jednak byli na tyle odważni, aby dać się przepytać – może spróbują swoich sił za rok?

Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole połączył naukę z zabawą. Po raz kolejny uświadomił nam, ze liczby i matematyka otaczają nas wszędzie, a my musimy sobie z nimi radzić, do czego przydaje się dobra znajomość tabliczki mnożenia.

Gratulujemy wszystkim Mistrzom! Dziękujemy koordynatorom akcji, Pani Żywilli Umińskiej, Pani Agnieszce Chodorowskiej oraz Pani Annie Grabowskiej. Dziękujemy egzaminatorom i uczestnikom! Warto podkreślić, że akcja odbyła się m.in. dzięki zaangażowaniu młodych ludzi, a w tym roku do pomocy zgłosiło się ponad 30 chętnych uczniów klas 8. i 6.

Redakcja:
Maria Konieczna, Amelia Szymlet
z klasy 6a

 

Share This
Skip to content