Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Zabawa z jesiennymi liśćmi może mieć różne oblicza. Przekonali się o tym  podczas warsztatów lepienia gliny uczniowie kl. 2 b z wychowawczynią Ewą Łysiak-Tupalską,   Warsztaty prowadziła p. Anna Sapor z Domowego Zakątka. Wprowadziła ona dzieci w świat ceramiki, opowiedziała o właściwościach gliny. Dzieci zgniatały, ugniatały i wałkowały glinę i z małej kulki gliny uformowały płaskie krążki. Następnie używając wyobraźni zaprojektowały i odkształcały na nich wzory jesiennych liści.

Po nadaniu kształtu misy- talerza, wszystko zostało poddane obróbce termicznej i szkliwieniu, dzięki czemu naczynia stały się niezwykle efektowne.
Wypalone liście z gliny mogą nam służyć jako dekoracja, prezent,  miseczka lub świecznik.

Poprzez taką aktywność twórczą uczniowie doskonalą koordynację wzrokowo-ruchową, uczą się wyrażać swoje emocje, rozwijają wyobraźnię, ćwiczą koncentrację uwagi i planowanie przestrzenne. Satysfakcja i radość z efektu pracy wzmacnia poczucie własnej wartości. To były niezapomniane wrażenia.

Share This
Skip to content