Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

17 października, już po raz dziewiąty w historii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, w auli Centrum Kongresowo-Dydaktycznego UMP odbyła się uroczysta inauguracja roku akademickiego dla najmłodszych studentów – uczestników projektu „Mały Medyk”. W spotkaniu tym uczestniczyły klasa  6a i 6c wraz z opiekunami p. Joanna Sękowską-Kaczmarek, p. Marią Wolską i p. Natalią Kromą z naszej szkoły.
Uroczystość zaszczycili obecnością Prorektora ds. Studenckich i Dydaktycznych prof. dr hab. Ryszard Marciniak oraz Dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu prof. dr hab. Małgorzata Kotwicka.
Młodzi studenci zostali oficjalnie powitani w gronie studentów przez profesor Małgorzatę Kotwicką. Otrzymali indeksy, złożyli ślubowanie oraz wysłuchali uroczystego „Gaudeamus igitur”.
Po części oficjalnej przyszedł czas na wykłady.
Wykład poprowadziła Pani  z Fundacji Redemptoris Missio, opowiadała młodym słuchaczom o misjach medycznych. Po wykładach był czas na pytania, niektóre z nich zaskoczyły nawet samych wykładowców.

Gratulujemy dociekliwości naszym studentom!

Share This
Skip to content