Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W pierwszy jesienny poranek 23.09 w opalenickim parku miejskim odbyły się mistrzostwa gminy w biegach przełajowych. Na starcie stanęli uczniowie szkół podstawowych z Opalenicy, Wojnowic, Daków Mokrych i Porażyna. Zawody odbyły się w 8 kategoriach wiekowych na dystansie od 400 do 800 m.
Najlepsi biegacze otrzymali pamiątkowe medale, zaś wszyscy uczestnicy słodycze i napoje. W zawodach, które zorganizował miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wzięło udział 140 dzieci.
Poniżej klasyfikacja końcowa naszych uczniów z miejscami na podium:
Dziewczęta kl. 1-2: 1m. Oliwia Okoniewska, 2m. Julia Ławniczak, 3m. Nela Walkowiak
Chłopcy kl. 7-8: 1m. Jakub Pąpka, 3m. Bartosz Duda

25 września w Zbąszyniu odbyły się Uliczne Biegi Zbąskich. Za 1-3 miejsce biegacze otrzymali statuetki, zaś wszyscy uczestnicy okolicznościowe medale.
Na najwyższym stopniu podium stanęli: Oliwia Okoniewska, Olga Cichowlas, Nina Krajewska oraz Piotr Wrona. Drugie miejsca w swoich biegach zajęli Roksana Okoniewska i Franciszek Jakubowski a trzecie Nela Walkowiak.

O kolejne 4 puchary wzbogaciła się opalenicka szkoła podstawowa w środę 28 września.
Właśnie tego dnia w Bolewicku odbyły się mistrzostwa powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. Biegi zostały rozegrane w 4 kategoriach na dystansie 800 lub 1000 m.
W kategorii dziewcząt z klas 5-6 biegaczki z Opalenicy zajęły 3 miejsce, podobnie jak ich starsze koleżanki z klas 7-8. W kategorii chłopców młodszych i starszych zwyciężyli opaleniczanie i to oni zapewnili sobie udział w finałach wojewódzkich, które odbędą się w połowie października na poznańskiej Woli.
W mistrzowskich sztafetach pobiegli: Igor Wawrzyniak, Michał Skrzypczak, Adrian Okoniewski, Oskar Małysz, Ksawery Neumann i Mateusz Pawłowski (kl.5-6) oraz Jakub Pąpka, Alex Ranecki, Bartosz Duda, Hubert Krajewski, Oskar Kaczmarek i Jakub Nowak (kl.7-8).

2 dni później w Obornikach odbyły się mistrzostwa rejonu w biegach rozstawnych „Festiwal Sztafet”. Opalenicę reprezentowało 6 zespołów, które rywalizowały w sztafecie 4x100m i sztafecie szwedzkiej, czyli 100m–200m–300m–400m. Opalenickie sztafety startowały ze zmiennym szczęściem, albowiem udział w finale wojewódzkim zapewniły sobie dwie z nich. Sportowcy z Opalenicy zwyciężyli w sztafecie szwedzkiej w kategorii chłopców z klas 7-8 (Dawid Ludwikowski, Bartosz Duda, Alex Ranecki i Jakub Pąpka), zaś drugie miejsce zapewniła sobie sztafeta szwedzka dziewcząt z klas 5-6 (Antonina Nowak, Maja Sękowska, Lena Ławniczak i Nina Krajewska).
Na podium stanęła jeszcze sztafeta szwedzka dziewcząt z klas 7-8 (Alicja Sadłocha, Oliwia Zdziarska, Nikol Dolhova i Lena Pajchrowska) oraz sztafeta 4×100 chłopców z klas 7-8 (Galas Łukasz, Duda Bartosz, Krajewski Hubert i Patryk Maciński). Obie sztafety zajęły 3 miejsce.

Z kolei 1 października we Lwówku po 2-letniej przerwie odbyły się Biegi Powstańcze z udziałem dzieci i młodzieży. W swoich kategoriach wiekowych zwycięstwa odnieśli: Nela Walkowiak, Nina Krajewska, Lena Ławniczak, Lena Pajchrowska iJakub Pąpka.
Ze srebrnych medali cieszyli się: Franciszek Jakubowski, Rafał Ławniczak i Adrian Okoniewski. Wreszcie brązowe medale otrzymali Ewa Franek i Olivier Loliga.
W klasyfikacji drużynowej szkoła podstawowa z Opalenicy otrzymała puchar za zajęcie 3 miejsca.

2 października w Borui Kościelnej odbyła się kolejna edycja Biegów z Motylem. Oczywiście nie bez udziału naszych młodych biegaczy.
Najcenniejsze krążki w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli: Joanna Zimna (kl.3), Nina Krajewska (kl.4), Ewa Franek (kl.6), Lena Pajchrowska (kl.7), Adrian Kubiak (kl.4) i Adrian Okoniewski (kl.6). Stopień niżej stanęli: Oliwia Okoniewska (kl.2), Gabriela Figlak (kl.3) i Leon Wencel (kl.2). Brązowe medale trafiły do: Oliwii Zdziarskiej (kl.6) i Stanisława Ratajczaka (kl.3).
W klasyfikacji zespołowej szkoła z Opalenicy otrzymała puchar za 2 miejsce.