Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

Dnia, 28 września 2022 r. w Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wł. i A.
Niegolewskich w Opalenicy odbył się próbny alarm przeciwpożarowy przy ul. Farnej dla oddziałów 1-3 i przy ul. Poznańskiej dla klas 4-8.
Alarm odbył się przy współpracy z naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Opalenicy Panem Jackiem Kotlarskim. Do akcji uwolnienia ucznia z płonącego (zadymionego) budynku przy ul. Farnej wykorzystano podnośnik, który sięgał do najwyższych pięter budynku. Oczywiście akcja powiodła się i pomyślnie udało się uwolnić chłopca. Dzieci z najmłodszych klas wynagrodziły dzielnych strażaków gromkimi brawami. Natomiast kolejna akcja została przeprowadzona przy ul. Poznańskiej, gdzie przeprowadzono ratowanie dwóch uczniów z klasy VIII z zadymionego budynku szkoły. Tym razem akcja również powiodła się pomyślnie i uczniowie wrócili do swoich kolegów z klasy, tym samym zostając „wielkimi –małymi „ bohaterami”, bo to właśnie oni zauważyli zadymienie i odpowiednio zareagowali.
Dziękujemy wszystkim strażakom Ochotniczej Straży Pożarnej w Opalenicy za przygotowanie i sprawne przeprowadzenie próbnego alarmu przeciwpożarowego. Lekcja z bezpieczeństwa na pewno na długo pozostanie w pamięci uczniów i wszystkich pracowników szkoły.

Share This
Skip to content