Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi im. A. i Wł. Niegolewskich w Opalenicy (61) 44 77 415 kontakt@spopalenica.pl
Zaznacz stronę

W pierwszy dzień jesieni klasa 2c wraz z wychowawcą i rodzicami-opiekunami udała się do Teatru Animacji w Poznaniu na przedstawienie pt: „Wesoły Ryjek”.

Bohater spektaklu Wesoły Ryjek był małą, ciekawą świata świnką – dzieckiem, które zadaje pytania, odkrywa świat. Ma też rodziców – mądrych, wymagających, pełnych ciepła i cierpliwości. Każdy z nas jest inny − inaczej się nazywa, inaczej wygląda, co innego lubi- takie przesłanie niósł ze sobą spektakl, który obejrzeliśmy z przyjemnością.

Po spektaklu dzieci wraz z aktorami zwiedziły teatr. Wizyta rozpoczęła się w Galerii Lalek, gdzie znajdowały się lalki z archiwalnych spektakli . Aktorzy opowiedzieli nam o widowiskach i zademonstrowali rozmaite możliwości animacyjne poszczególnych lalek. Mogliśmy również zwiedzić różne zakamarki teatru, między innymi garderobę, czyli miejsce, gdzie aktorzy zakładają kostiumy i charakteryzują się. To była bardzo pouczająca przygoda w teatrze.

Share This
Skip to content